XIV Niedziela Zwykła – 4 VII 2021

1. Serdecznie zapraszamy na nowennę przez Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej, która rozpocznie się w środę 7 lipca. O 17.30 będą godzinki ku czci Matki Bożej, o 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo z przedstawieniem próśb do Matki Bożej. W niedzielę za tydzień godzinki o 16.30, Eucharystia o 17.00.

2. Karmelici Bosi oraz Wspólnota KREM zapraszają do udziału w Seminarium Odnowy Wiary, które jest formą 9-tygodniowych rekolekcji, pomagających w dojrzałym, zdecydowanym i osobistym zwróceniu się ku Jezusowi Chrystusowi poprzez pogłębienie modlitwy osobistej i wspólnotowej oraz przyjęciu największego daru, jakim jest osoba Ducha Świętego. Jest to czas, by na nowo, a może po raz pierwszy, odkryć Jego obecność i moc w swoim życiu oraz doświadczyć miłości Boga Ojca. Zapisy do 29 września, można ich dokonać online, telefonicznie, w zakrystii lub na furcie. Szczegóły również na plakacie, który niebawem zostanie wywieszony w przedsionku kościoła.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 będzie sprawowana Msza św. w 78 rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Bezpośrednio po Eucharystii odbędą się uroczystości przy Grobie Wołyńskim na Cmentarzu Wojskowym.

4. Siostry Sługi Jezusa zapraszają młodzież na rekolekcje muzyczne, które odbędą się w dniach od 12 do 16 lipca do Bursy Szkolnej przy ul. Chopina 1. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży od 12 roku życia, która lubi śpiewać, grać na instrumentach, chwalić Pana Boga swoimi talentami. Zapisy telefoniczne lub osobiste w Bursie. Więcej informacji na plakacie.

5. W Przemyślu funkcjonuje Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Matki Antoniny Mirskiej przy ul. Krasińskiego 33. Misją ośrodka jest wspieranie uczniów z trudnościami wychowawczymi. Przyjęcia do placówki odbywają się przez cały rok. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.

6. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer naszej parafialnej gazety „Na Karmel” oraz „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Serdecznie zachęcamy do lektury tygodników katolickich.

7. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, zaś Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych podróży.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności Henryka Błońska oraz Jan Barszczak. Pogrzeb śp. Jana rozpocznie się jutro o godz. 14.00 Mszą św. w kaplicy zakładu pogrzebowego „Hades”. Polećmy zmarłych Henrykę i Jana Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…