XIV Niedziela Zwykła

07.07.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wczorajszą uroczystość uczynili pięknym wydarzeniem duchowym. Dziękujemy chórowi i panu organiście; wspólnotom działającym w naszej świątyni, s. Filomenie oraz pani Stasi.
  2. Serdecznie zapraszamy na nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Codziennie o18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo z przedstawieniem próśb do Matki Bożej. DzisiajEucharystia i nabożeństwo o 17.00. W tym roku nauki głosi o. Karol Morawski.
  3. Zmiana tajemnic żywego różańca dzisiaj o 16.30.
  4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. W pozostałe dni spowiedź od godz. 17.30.
  5. W najbliższy czwartek 11 lipca o godz. 16.00 Msza św. w 81. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej.
  6. Również w czwartek 11 lipca o godz. 19.30 usłyszymy niezwykły koncert dedykowany pamięci męczeńskiej śmierci o. Makarego Demeskiego. Będzie to „Konsort trąbek barokowych” w wykonaniu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Więcej informacji na plakacie w przedsionku oraz na stronie internetowej.
  7. W dniach od 12 do 15 sierpnia odbędzie się karmelitańska pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy do 10 sierpnia w zakrystii po Mszy św. Koszt 100 zł od osoby (w tym noclegi, ubezpieczenie, ksero śpiewnika i plakietka). Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce jedynie pod opieką dorosłych.
  8. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: „Na Karmel”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  9. W minionym tygodniu odeszła do Pana Mama br. Nikodema, śp. Maria Kuraś. Polećmy ją miłosiernemu Bogu.
  10. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego wypoczynku i wielu pięknych chwil w jedności z Chrystusem.