Porządek nabożeństw

Msze święte

w niedziele i święta:
700, 1000, 1130, 1700

w dni powszednie
700 i 1800


Uroczystości odpustowe

  • Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • 16 lipca - Matki Bożej z Góry Karmel
  • 15 października - św. Teresy od Jezusa
Pierwsza Niedziela Miesiąca

O godz. 930: wystawieniem Najświętszego Sakramentu, różaniec, podanie intencji papieskich z kalendarza liturgicznego, zmiana tajemnic.

Pierwszy Czwartek Miesiąca

Przed Mszą św. wieczorną o godz. 1730: wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Krwi Najświętszej, modlitwa o powołania Pawła VI, wezwania o powołania, modlitwa do Bogurodzicy.

Pierwszy Piątek Miesiąca

Po Mszy św. rannej: wystawienie w puszcze na ołtarzu przedsoborowym, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.

Po Mszy św. wieczornej: wystawieniem Najświętszego Sakramentu przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. 

Każda Środa

O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia.

Przed Mszą św. wieczorną o godzinie 1745 schowanie Najświętszego Sakramentu, litania do św. Józefa, modlitwa do św. Józefa. (1)

Każdy Piątek

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego, prośby i podziękowania, koronka do Bożego Miłosierdzia. (2)

Każda Sobota

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo przed ołtarzem Matki Bożej, prośby i podziękowania, litania do Maryi, Matki Karmelu. (3)

  • (1) Wyjątek stanowią miesiące: maj, czerwiec, czas nowenny Szkaplerznej, październik i listopad, wtedy nabożeństwa okresowe bez dodatkowych modlitw do św. Józefa.
  • (2) Bez wystawienia Najświętszego Sakramentu gdy przed mszą wieczorną było wystawienie i nabożeństwo okresowe, wtedy tylko sama koronka. W czerwcu nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą św. W czasie oktawy Bożego Ciała, nie ma koronki po mszy św.
  • (3) Wyjątek stanowią miesiąc maj, czas nowenny Szkaplerznej oraz październik, wtedy prośby odczytujemy w czasie nabożeństwa przed Mszą św. wieczorną.