XIII Niedziela Zwykła – 27 VI 2021

1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 16.30.

2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo przed obrazem św. Józefa, z przedstawieniem próśb pozostawionych w skrzynce intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną św. Józefa. Przypominamy, iż za odmówienie litanii do św. Józefa można uzyskać odpust zupełny.

3. 1 maja br. Stolica Apostolska ogłosiła siedem nowych wezwań do Litanii św. Józefa. Są to: Opiekun Odkupiciela, Sługa Chrystusa, Sługa zbawienia, Podpora w trudnościach, Patron wygnańców, Patron cierpiących, Patron ubogich. Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła brzmienie wezwań w języku polskim i są obowiązujące. Od najbliższej środy modlić się będziemy nowymi wezwaniami.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek sprawowana będzie Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa, zaś w sobotę o Niepokalanym Sercu Maryi.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 9.30.

6. W minioną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 czterech chłopców: Dominik, Bartek, Karol i Dominik zostali oficjalnie włączeni do liturgicznej służby ołtarza w naszej świątyni. Chłopcom gratulujemy, o. Andrzejowi dziękujemy za formację liturgiczną, rodzicom dziękujemy za świadectwo wiary, które pomogło naszym nowym ministrantom podjąć posługę przy ołtarzu.

7. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, zaś Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych podróży.