XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. tego dnia będzie nabożeństwo do św. Józefa z przedstawieniem próśb pozostawionych na kartkach w skrzynce intencji, która znajduje się przy ołtarzu św. Józefa.
  2. Serdecznie zapraszamy na nowennę przez Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej, która rozpocznie się w piątek 7 lipca. O 17.30 będą godzinki ku czci Matki Bożej, o 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo z przedstawieniem próśb do Matki Bożej. W niedzielę za tydzień godzinki o 16.30, Eucharystia i nabożeństwo o 17.00. W tym roku nauki wygłosi o. Damian Sochacki.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne.
  4. W dniach od 12 do 15 sierpnia odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy do 10 sierpnia na furcie klasztornej od poniedziałku do czwartku oraz w zakrystii po Mszy św. Koszt 100 zł od osoby (w tym noclegi, ubezpieczenie, ksero śpiewnika i plakietka). Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce jedynie pod opieką dorosłych.
  5. Już dzisiaj zapraszamy na trzy koncerty, jakie będą miały miejsce w naszej świątyni w ramach festiwalu „Salezjańskie lato”. Koncerty odbędą się 15, 17 i 27 lipca o godz. 19.30. Więcej informacji na stronie internetowej.
  6. Organizujemy wyjazd na beatyfikacje rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. Wstępny orientacyjny koszt 50 zł. Informujemy, że jest to również pielgrzymka Róż Różańcowych. Zapisy w zakrystii do końca lipca.
  7. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer naszej parafialnej gazety „Na Karmel”. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy teksty o nadziejach i zagrożeniach związanych ze sztuczną inteligencją. W „Gościu Niedzielnym” wiele s. Łucji, karmelitance bosej i jej drodze na ołtarze. Serdecznie zachęcamy do lektury tygodników katolickich.
  8. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, zaś Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych podróży.