Niedziela Trójcy Świętej – 12 VI 2022

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół oddaje cześć Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dziś o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. W czwartek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Msza św. o godz. 10.00 przeznaczona jest dla wiernych, którzy z powodu wieku lub stanu zdrowia nie mogą uczestniczyć w procesji miejskiej, by mogli duchowo w niej wziąć udział.
 4. W Boże Ciało Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala o godz. 9.00 w Bazylice Archikatedralnej. Następnie ruszy procesja ulicami miasta od bazyliki do kościoła Księży Salezjanów. Pobożny udział w Mszy św. pod przewodnictwem naszego pasterza i w procesji niech będzie naszym radosnym wyznaniem wiary.
 5. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 17 czerwca 2022 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.
 6. W czasie oktawy Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00. W środę od godz. 15.00.
 7. W czwartek 23 czerwca zapraszamy na Eucharystię na godz. 18.00, a po niej na procesję ulicami naszej parafii. Ołtarze będą usytuowane tradycyjnie przy przedszkolu Sióstr Służebniczek, przy klasztorze Sióstr Sercanek, przy klasztorze Sióstr Michalitek oraz przy furcie naszego klasztoru.
 8. W piątek 24 czerwca przeżywali będziemy odpust parafialny. Zapraszamy na Eucharystię na godz. 18.00. Po Mszy odpustowej rozpoczniemy całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Mszą św. w sobotę o godz. 7.00 rano. Adoracja odbędzie się pod hasłem: „Przy Sercu Jezusa”. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich, także wspólnoty działające w parafii, by znaleźć czas na swoją wspólnotowa i osobistą adorację. Więcej na plakacie i na stronie.
 9. W ostatnią sobotę czerwca pragniemy zorganizować zabawę dla dzieci z okazji zakończenia roku szkolnego. W przyszłym tygodniu po Mszach św. będzie można wesprzeć tę inicjatywę poprzez złożenie ofiary do puszki. Serdeczne Bóg zapłać już dzisiaj.
 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorje. Odbędzie się w dniach od 11 do 18 września. Koszt: 650 zł i 170 euro. Więcej informacji na plakacie przy wejściu do kościoła oraz u p. Jacka Rybienika, numer telefonu podany na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 11. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: „Na Karmel” oraz „Głos Karmelu”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest też specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego”, opisujące największy cud, jakim jest Eucharystia. Cena wydania specjalnego 12 zł.
 12. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.