Zesłanie Ducha Świetego – 5 VI 2022

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Dziś za pobożne odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny. Jednocześnie przypominamy, że w przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
 2. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dziś o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. Serdeczne Bóg zapłać wspólnocie KREM oraz o. Andrzejowi Ruszale za przygotowanie wczorajszego czuwania.
 4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 5. Także w poniedziałek, 6 czerwca swoje imieniny będzie obchodził o. Norbert z naszej wspólnoty zakonnej. Zapraszamy na Eucharystię i w intencji solenizanta jutro o godz. 18.00. Ojcu Norbertowi serdecznie życzymy wielu Bożych łask i opieki Maryi, Matki Karmelu.
 6. W środę od 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. W pozostałe dni spowiadamy od 17.30.
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy mdlić się szczególnie za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 8. Przemyska pielgrzymka piesza na Jasną Górę wyruszy 4 lipca. Spotkanie grupy św. Jacka będzie miało miejsce 24 czerwca w Collegium Marianum, tak też będzie można zapisać się o dokonać opłat. Więcej wiadomości na plakacie.
 9. Od jutrzejszego poniedziałku 6 czerwca w parafii salezjańskiej rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie. Będą odbywały się przez trzy tygodnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00 w salkach pod kościołem.
 10. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer „Na Karmel” oraz „Głos Karmelu”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Serdecznie zachęcamy do lektury tygodników katolickich.
 11. W miniony poniedziałek po ciężkiej chorobie odszedł do Pana nasz współbrat o. Benedykt Belgrau, który wiele lat posługiwał w naszej parafii. Polećmy o. Benedykta Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 12. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

1.