XXII Niedziela Zwykła – 30 VIII 2020

1. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny. W powodu trwającego stanu epidemicznego Msza św. na rozpoczęcie sprawowana będzie w poniedziałek o godz. 18.00. serdecznie zapraszamy na Mszę św. uczniów z rodzicami, kadrę pedagogiczną oraz wszystkich pracowników szkoły. Uczniów pierwszych klas wraz z rodzicami szczególne serdecznie zapraszamy na Mszę św. za tydzień, w niedzielę 6 września na godz. 11.30. W czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie plecaków szkolnych.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej poświęcenie wody, soli i oleju.

3. We wtorek 1 września o godz. 16.00 będzie sprawowana w naszej świątyni Msza św. w intencji ojczyzny. Wraz z wojskiem i władzami miasta będziemy prosić o błogosławieństwo dla naszego kraju. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca. Z posługą udamy się do chorych i starszych. W zakrystii i na furcie klasztornej można zgłaszać zainteresowane osoby.

5. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Do Pierwszej Komunii świętej dzieci przystąpią 20 września o godz. 11.30. Spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych oraz ich rodziców w najbliższy piątek 4 września o godz. 16.00, w naszym kościele.

7. Wracamy do dawnej tradycji środowej spowiedzi w naszym kościele, od godziny 15.00 do Mszy wieczornej. W tym czasie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu na ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Adoracja rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, zakończenie o 17.45 litanią do św. Józefa.

Ponadto w dni powszednie spowiadać będziemy od godz. 17.30, by każdy mógł w pełni uczestniczyć w Eucharystii.

8. Od września pragniemy Wam zaproponować tzw. sobotę szkaplerzną, która będzie miała miejsce zawsze w trzecią sobotę miesiąca pod wieczór. Sobota szkaplerzna zastąpi dotychczasowe nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Więcej szczegółów za dwa tygodnie.

9. W zakrystii do nabycia czasopisma: „Głos Karmelu”, „Gość niedzielny” oraz nasze parafialne pismo „Na Karmel”.

10. Życzymy Wam, Siostry i Bracia błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.