XXI Niedziela Zwykła – 23 VIII 2020

1. Swoje imieniny obchodzi o. Stefan Skórnóg, który obecnie głosi misje parafialne w Miechowie. Polecamy o. Stefana Waszej serdecznej modlitwie.

2. Nasza wspólnota zakonna doświadczyła zmian po odbywającej się Wadowicach kapitule prowincjalnej. W minioną niedzielę zapowiadane było przybycie do naszego klasztoru o. Krzysztofa Górskiego, o. Karola Morawskiego, o. Andrzeja Cekierę oraz br. Artura Żelewskiego. Zmiany oznaczają niestety także odejścia. Ojciec Piotr Krupa, dotychczasowy przeor konwentu i proboszcz parafii został mianowany dyrektorem naszego wydawnictwa. Ojciec Piotr udał się na zasłużony odpoczynek, przyjedzie jednak do nas, by się pożegnać, co nastąpi 30 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.30. Już teraz wszystkich zapraszamy.

3. Oprócz o. Piotra z naszej wspólnoty odchodzi br. Władysław Giza. Został przeniesiony do sanktuarium w Piotrkowicach koło Kielc. Serdecznie dziękujemy br. Władysławowi za obecność pośród nas, za troskę o świątynię i zakrystię, za ogromne zaangażowanie mimo doświadczanych chorób. Polecamy Brata opiece Maryi, Matce Karmelu, naszej Matce.

4. Trwa XX Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato. W jego ramach pragniemy uczcić również 400lecie fundacji naszego konwentu stąd koncert w naszym kościele jutro, w poniedziałek 17 sierpnia o godz. 20.00. W czasie koncertu zaprezentowane będą niezwykłe sonety różańcowe opowiadające o duchowym pięknie Maryi. Wysłuchamy ich w niezwykłej scenerii – przy blasku świec. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny oczywiście przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych.

5. Nasza parafia wraz z Bractwem św. Józefa organizuje w dniach od 6 do 13 września pielgrzymkę do Medjugorie. Pielgrzymka była pierwotnie planowana na maj tego roku. Niestety została odwołana z powodu koronawirusa. Warunki wyjazdu pozostają bez zmian. Wymagany jest jedynie paszport. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zgłaszanie się do Pana Jacka z Bractwa św. Józefa.

6. Życzymy Wam, Siostry i Bracia błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.