XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego jutro, w poniedziałek 4 września o godz. 8.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na boisku szkolnym. 
  2. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału w niedzielnej Eucharystii o godzinie 11.30 ze szczególnym zaangażowaniem dzieci i rodziców.
  3. Spotkanie scholi w sobotę 9 września o godz. 11.00 w sali rycerskiej obok furty. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy lubią śpiewać, by dołączyli do naszej scholi. Natomiast spotkanie organizacyjne dla ministrantów oraz kandytatów do służby przy ołtarzu odbędzie się w najbliższą niedziele o godzinie 11.00 w zakrystii.
  4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. 
  5. Trwa archidiecezjalna nowennie przed beatyfikacją rodziny Ulmów. Codziennie po Mszy św. rozważania nowennowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Z tego powodu nie będzie w tym tygodniu zwyczajowych modlitw po Mszy w środę, piątek i sobotę.
  6. W przyszłą niedzielę w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów. Autokar z pielgrzymami z naszej parafii wyjedzie o godz. 5.00 rano z placu rybiego. Prosimy o punktualność. Karty wstępu do sektoru do odebrania w zakrystii.
  7. Bractwo św. Józefa przy naszym kościele zaprasza mężczyzn, dla których św. Józef jest ważną postacią w ich życiu duchowym na spotkania Bractwa, które odbywają się zawsze w drugą i ostatnią środę miesiąca po Mszy św. wieczornej.
  8. Przy naszej świątyni działają również: Świecki Zakon Karmelitański, Bractwo Szkaplerzne, Kościół Domowy, Akcja Katolicka i Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno Modlitewny. Zachęcamy do zaangażowania się w działalność ruchów, które formują do głębszego przeżywania wiary.
  9. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer naszego pisma „Na Karmel”,  „Niedziel”, „Gość Niedzielny” oraz „Rycerzyk Niepokalanej” dla dzieci. Serdecznie zachęcamy do lektury.
  10. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.