XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 10.00 w Markowej beatyfikacja rodziny Ulmów. Przez ich wstawiennictwo módlmy się o wierność Bogu dla naszych rodzin.
 2. W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa z odczytaniem próśb pozostawionych w skrzynce przy ołtarzu. W piątek po Mszy wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w sobotę do Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa na Wzgórze Trzech Krzyży, rozpoczęcie przy Archikatedrze. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek 15 września wspomnienie NMP Bolesnej. 
 6. W sobotę w kościele o franciszkanów o godz. 18.30 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia.
 7. W niedzielę 17 września, czyli za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci z rodzicami na rodzinny piknik parafialny do naszego ogrodu. Piknik potrwa od 12.30 do około 15.00.
 8. Również w niedzielę za tydzień o godz. 17.00 Ks. Abp Adam Szal będzie sprawował w naszej świątyni Eucharystię w intencji pomordowanych przez sowieckich agresorów. Tego dnia będziemy przeżywać 84. rocznicęnapaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka. Po Mszy św. zapraszamy na wzruszający koncert pieśni patriotycznych na góralską nutę. Więcej informacji na plakacie.
 9. Bractwo św. Józefa przy naszym kościele zaprasza mężczyzn, dla których św. Józef jest ważną postacią w ich życiu duchowym na spotkania Bractwa, które odbywają się zawsze w drugą i ostatnią środę miesiąca po Mszy św. wieczornej.
 10. Przy naszej świątyni działają również: Świecki Zakon Karmelitański, Bractwo Szkaplerzne, Kościół Domowy, Akcja Katolicka i Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno Modlitewny oraz Żywy Różaniec. Zachęcamy do zaangażowania się w działalność ruchów, które formują do głębszego przeżywania wiary.
 11. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer naszego pisma „Na Karmel”, „Niedziel”, „Gość Niedzielny” oraz „Rycerzyk Niepokalanej” dla dzieci. Serdecznie zachęcamy do lektury.
 12. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Marek Strugalski. Pogrzeb odbędzie się jutro, Msza św. o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek…
 13. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.