VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj o godz. 10.00 do naszej świątyni zostaną (zostały) wprowadzone relikwie bł. Rodziny Ulmów. Polecamy Wasze rodziny opiece tych, których łączyła serdeczna miłość, która dawała siłę do pokonywania wszelkich trudów, łącznie z męczeństwem. Po Mszy o 10.00, 11.30 i 17.00 będzie możliwość uczczenia relikwii.
 2. Kończymy rekolekcje dla małżeństw. Serdecznie dziękujemy ks. Markowi Dziewieckiemu za przyjazd, zaangażowanie, za podzielenie się swoim ogromnym doświadczeniem. Dziękujemy również Bractwu św. Józefa oraz kościołowi domowemu za pomoc w organizacji rekolekcji.
 3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu spożywania posiłków do trzech, w tym jednego do syta. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00.
 4. W środę będziemy przeżywali również kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy. 
 5. Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.30 i możliwość spowiedzi w tym czasie. 
 6. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.30 z możliwością przyjęcia Komunii św.; droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.15. Droga krzyżowa misyjna w wielkim poście we wtorki o godz. 17.15.
 7. Gorzkie Żale za tydzień w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. W naszym klasztorze organizujemy w wielkim poście tzw. Weekend pustelniczy. Będzie to czas skupienia przeżywany w milczeniu, z możliwością kierownictwa duchowego, czas na Adorację Najświętszego Sakramentu i osobistą modlitwę. Terminy dni skupienia: (od piątku wieczorem do obiadu w niedzielę).
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji emigrantów i ich rodzin. 
 10. Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia w tym roku pierwszej Komunii świętej na Mszę o godzinie 11:30 oraz spotkanie w sali rycerskiej.
 11. Katechezy dla narzeczonych w parafii archikatedralnej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00.
 12. Przedszkole Sióstr Służebniczek przy ul. Kapitulnej 7 rozpoczyna od 12 lutego nabór dzieci w wieku przedszkolnym na rok 2024/2025. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 13. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: „Na Karmel”, „Gość Niedzielny”.
 14. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.