IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie miał miejsce KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w stylu góralskim. Będziemy gościć kapelę góralską ze Skrzypnego. Serdecznie zapraszamy.
 2. Ze względu na rozpoczynające się seminarium odnowy wiary nie będzie jutro adoracji i modlitwy wstawienniczej podejmowanej przez Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno Modlitewny oraz poświęcenia z egzorcyzmem wody, soli i oleju.
 3. W minionym tygodniu rodzina ośmioletniej Oli zbierała przed kościołem do puszki fundusze na operację, która odbędzie się w lutym. Zebrano 2746,78. Rodzice Oli bardzo dziękują za pomoc, za życzliwość oraz dobre słowo wypowiedziane do zbierających.
 4. Zapraszamy do udziału w nowennie dziewięciotygodniowej przygotowującej nas do uroczystości św. Józefa. O godz. 18.00 Msza św. z homilią ks. Krzysztofa Rzepki, proboszcza z Pikulic. Powie słowo o wierności w małżeństwie. Po Mszy św. nabożeństwo. 
 5. Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie. 
 6. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Prosimy przynieść gromnice, które poświęcimy w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Zbierana w piątek taca będzie przeznaczona na pomoc siostrom karmelitankom bosym.
 7. Najbliższy piątek to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na wieczorną adorację „Przy Sercu Jezusa”, która potrwa do godz. 20.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec wynagradzający po Mszy św. wieczornej.
 9. Za tydzień zmiana tajemnic żywego różańca o godz. 9.30.
 10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej w Piwnicy duchowej naszego klasztoru siostry sercanki wystawią spektakl pt.: „(Nie)Czerwony Kapturek”. Więcej informacji na plakacie.
 11. Od 1 lutego w czwartek, piątek i sobotę o godz. 19.00 w katedrze będzie odbywał się kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy.
 12. Zapraszamy na rekolekcje otwarte dla małżeństw, które wygłosi ks. Marek Dziewiecki. Rekolekcje będą miały miejsce w dniach od 9 do 11 lutego. Więcej informacji za tydzień.
 13. Drodzy Przyjaciele naszej świątyni. Sakrament pojednania, czyli miłosierdzia Bożego to przestrzeń wyjątkowo delikatna dla każdego z nas. Czujemy, że w dobrym przeżyciu tego sakramentu obok dobrego spowiednika, potrzeba również godnego, odpowiedniego miejsca, czyli konfesjonału. Ze względu na to postanowiliśmy zamówić konfesjonał zamykany. Będzie można w nim wygodnie uklęknąć lub – jeśli ktoś tego potrzebuje – usiąść. Będzie wyciszony, zatem zapewniona będzie większa dyskrecja w czasie dzielenia się z Miłosiernym swoją słabością. Konfesjonał zostanie usytuowany obok ołtarza św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Bardzo prosimy Was o modlitwę, najlepiej za wstawiennictwem św. Józefa o sprawne pozyskanie funduszy na zakup konfesjonału. Koszt nie jest mały, bo 30 tys. złotych. Mamy jednak pewność, że wspólnie uda się uzbierać potrzebną kwotę.
 14. W zakrystii do nabycia nasze pismo parafialne: „Na Karmel”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.
 15. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.