IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przeżywamy dzisiaj Wigilię Bożego Narodzenia. Wigilia jest formą domowej liturgii; będziemy czytali Słowo, spotkamy się przy stole, podzielimy się chlebem, co jest przejawem miłości i życzliwości, zaśpiewamy kolędy. Zadbajmy, by dzisiejszy wieczór był rzeczywiście przeżyty z doświadczeniem Boga, który jest pośród nas.
 2. Nie ma dzisiaj Mszy św. o godz. 17.00. 
 3. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę, która w tym roku będzie sprawowana o godz. 22.00 oraz o 24.00.
 4. Dziś ks. Arcybiskup Adam Szal obchodzi imieniny. Pamiętajmy w modlitwie o
  naszym Pasterzu.
 5. Jutro, w Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze jak w niedzielę.
 6. W drugi dzień świąt porządek Mszy jak w niedzielę.
 7. W niedzielę 31 grudnia, w święto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, duszpasterstwo rodzin zaprasza na Mszę świętą o godzinie 11.30 z indywidualnym błogosławieństwem rodzin.
 8. Serdecznie dziękujemy osobom, które podjęły się przedświątecznego sprzątania naszej świątyni, a moim braciom za posługę, szczególnie w konfesjonale.
 9. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda odbędzie się w tym roku w naszej parafii na zaproszenie. W przedsionku przy prasie znajdują się kartki, które po wypełnieniu można złożyć w zakrystii do 26 grudnia, czyli do drugiego dnia świąt.
 10. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym dzieciom. Świece można zakupić w zakrystii.
 11. W przedsionku kościoła można zakupić prasę. Polecamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Rycerzyka Niepokalanej”. Jest też najnowszy, świąteczny numer „Na Karmel”.
 12. Serdecznie dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Wszystkim z serca życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Boży, głęboki pokój zagości w naszych sercach.