III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwamy w adwentowym czuwaniu. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień bezpośredniego przygotowania serca do Uroczystości Bożego Narodzenia
 2. Msza roratnia codziennie o godz. 18.00. Dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30. 
 3. Spowiedź przedświąteczna w piątek i sobotę od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. W niedzielę za tydzień bardzo prosimy pozostawić możliwość spowiedzi osobom przybywającym na święta spoza Przemyśla, które nie miały okazji wcześniej się wyspowiadać.
 4. W środę adoracja od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi, zaś po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa, w czasie którego odczytamy intencje pozostawione przez Was w skrzynce przy ołtarzu św. Józefa.
 5. W sobotę rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a w niedzielę dzień jego imienin. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie. 
 6. Dzieci wraz z wychowawcami ze Świetlicy ORATORIUM sióstr Michalitek z całego serca dziękują za wsparcie kiermaszu Bożonarodzeniowego w poprzednią niedzielę. Zebrali kwotę 1622 zł, która przeznaczona zostanie na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dla dzieci. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 7. Duszpasterstwo rodzin zaprasza na Mszę świętą w przyszłą niedzielę, czyli w wigilię Bożego Narodzenia o godz. 11.30, po której połamiemy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia. Natomiast w niedzielę 31 grudnia, w święto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, duszpasterstwo zaprasza na Mszę świętą o godzinie 11.30 z indywidualnym błogosławieństwem rodzin.
 8. Za tydzień w niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 17.00. Wigilia winna mieć szczególnie uroczystą celebrację. Niech tego wieczoru nie zabraknie: czytania Pisma Świętego, kolędowania w gronie rodzinnym, wspólnej modlitwy. 
 9. W naszej świątyni będziemy sprawować dwie Pasterki. Pierwsza o godz. 22 00, na którą zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi i osoby starsze, druga o północy.
 10. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze jak w niedzielę.
 11. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym dzieciom. Świece i opłatki można zakupić w zakrystii.
 12. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda odbędzie się w tym roku w naszej parafii na zaproszenie. W przedsionku przy prasie znajdują się kartki, które po wypełnieniu można złożyć w zakrystii do 24 grudnia, czyli do przyszłej niedzieli.
 13. W przedsionku kościoła można zakupić prasę. Polecamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Rycerzyka Niepokalanej” dla dzieci. Jest też nasze pismo „Na Karmel”.
 14. Serdecznie dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Wszystkim z serca życzymy błogosławionego adwentu, rodzinnej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.