IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Trwamy w adwentowym czuwaniu. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 2. Msza roratnia do piątku o godz. 18.00. Ostatnie roraty dla dzieci w poniedziałek o godz. 16.30.
 3. Spowiedź przedświąteczna:

– w środę od 15.00 do 18.00

– czwartek i piątek od 7.00 do 10.00 oraz od 15.00 do 18.00

– w sobotę spowiadamy od 7.30 do 10.30  jedynie osoby przybywające na święta spoza Przemyśla, które nie miały okazji do wcześniejszej spowiedzi; grafik spowiedzi znajduje się przy wejściu do kościoła.

 1. W środę adoracja od godz. 15.00 do 18.00, po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
 2. W piątek rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a w sobotę dzień jego imienin. Pamiętamy o naszym Pasterzu w modlitwie.
 3. W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Warto zadbać o szczególnie szczególnie uroczystą celebrację. Jest to tradycyjnie dzień postu przygotowującego nas na przeżywanie narodzin Jezusa Chrystusa. Niech tego wieczoru nie zabraknie: czytania Pisma Świętego, kolędowania w gronie rodzinnym, wspólnej modlitwy. W Wigilię nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę, która w tym roku będzie sprawowana o godz. 22.00 oraz o 24.00.
 5. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze jak w niedzielę.
 6. W drugi dzień świąt porządek Mszy jak w niedzielę.
 7. Serdecznie dziękujemy osobom, które podjęły się przedświątecznego sprzątania naszej świątyni.
 8. W tym roku odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Odwiedzimy Was i pobłogosławimy Wasze domy w dniach od 2 do 5 stycznia. Grafik kolędy będzie podany w przyszłym tygodniu.
 9. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym dzieciom.
 10. W przedsionku kościoła można zakupić prasę. Polecamy „Niedzielę”. „Gość Niedzielny” posiada dzisiaj dodatek – płytę z kolędami polskich karmelitanek bosych z Islandii. Jest też nasze pismo „Na Karmel”.
 11. Serdecznie dziękujemy za wszelkie gesty dobroci i życzliwości. Wszystkim z serca życzymy błogosławionego adwentu, rodzinnej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.
 12. Wczoraj w naszej parafii odbył się pogrzeb śp. Marii Żmijewskiej. Pomódlmy się w intencji zmarłej: wieczny odpoczynek…