III NIEDZIELA ADWENTU

    1. Serdecznie zachęcamy do głębokiego doświadczenia Adwentu. Od soboty 17 grudnia wkraczamy w drugą część Adwentu; będzie to czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.My, chrześcijanie nie przygotowujemy się do sympatycznego przeżycia świąt Bożego Narodzenia, ale do głębszego spotkania z Bogiem, uczynienia kolejnego kroku w Jego kierunku.
    2. Pomóc w tym może czas rekolekcji. Zapraszamy na poniedziałek, wtorek i środę na godzinę 18.00. W tych dniach nie będzie rorat, skupimy się na treściach rekolekcyjnych podanych nam przez o. Pawła Ferko z klasztoru w Berdyczowie.
    3. Drugą pomocą w przeżyciu Adwentu są roraty. Msza roratnia w tym tygodniu od czwartku do soboty o godz. 18.00. Roraty dla dzieci i och rodzin w poniedziałek i czwartek o godz. 16.30.
    4. W środę adoracja od godz. 15.00 do Mszy wieczornej; w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Prosimy nie pozostawiać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. W dni powszednie spowiadamy od godz. 17.30.
    5. W środę będziemy przeżywali Uroczystość św. Jana od Krzyża. Po Mszy wieczornej zaś będziemy polecać nasze sprawy św. Józefowi.
    6. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego, w sobotę do Matki Bożej Szkaplerznej.
    7. W zakrystii można nabyć opłatki oraz świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany potrzebującym dzieciom.
    8. Dzisiaj po każdej Mszy św. dzieci z ORATORIUM sióstr Michalitek będą sprzedawać ręcznie wykonane stroiki, szopki, pierniczki, kartki świąteczne oraz sianko pod obrus na stół wigilijny.
    9. Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w dniach 16-18 grudnia oraz w przyszłą niedzielę na przemyski Rynek, gdzie będzie przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju o godz. 15.00, zaś o godz. 16.00 Wigilia Miejska.
    10. W przedsionku kościoła można zakupić prasę. Polecamy „Niedzielę, a w niej o tym, dlaczego Kościół ma obowiązek angażować się w życie społeczne w Polsce. „Gość Niedzielny” poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II, sporo treści również o stanie wojennym, którego 41 rocznicę będziemy przeżywali we wtorek. Jest też najnowszy numer „Na Karmel”, a w nim min. nowenna do Dzieciątka Jezus.
    11. Wszystkim z serca życzymy błogosławionego adwentu, rodzinnej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.