NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 XI 2022

   1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
   2. 20 listopada zazwyczaj obchodzimy w Karmelu wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Mimo dzisiejszej uroczystości zapraszamy do kaplicy św. Rafała do modlitwy przy wystawionych relikwiach Świętego. Rafał Kalinowski jest min. patronem emigrantów, oficerów i żołnierzy oraz orędownikiem w trudnych sprawach.
   3. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Roraty będą o godz. 18.00. Roraty dla dzieci w poniedziałki i czwartki o 16.30.
   4. Trwa listopad, czas modlitwy za zmarłych. Wypominki i różaniec w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 16.30. Msza św. w intencji polecanych w wypominkach w dni powszednie o 18.00, w niedzielę o 17.00.
   5. W środę adoracja od godz. 15.00 do Mszy wieczornej; w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa, w czasie którego przedstawimy św. Józefowi prośby pozostawione na kartkach.
   6. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w sobotę do Matki Bożej Szkaplerznej.
   7. Od następnej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciomoraz opłatki.
   8. We wtorek (22 listopada) przypadawspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Panu organiście Szymonowi, naszemu chórowi oraz Czesławowi, dyrygentowi chóru życzymy wiele radości z gry, śpiewu oraz służby swoim talentem Panu Bogu i naszej wspólnocie.
   9. Radio Fara zapraszam na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 21-28 stycznia przyszłego roku. Szczegóły na stronie internetowej Rafia Fara.
   10. Kościół jest ogrzewany, bardzo prosimy wchodzących i wychodzących zadbać o to, by drzwi zewnętrzne o drzwi do przedsionka były zamknięte. Serdeczne Bóg zapłać Świeckiemu Zakonowi Karmelitańskiemu oraz wszystkim indywidualnym darczyńcom za ofiarę na ogrzewanie.
   11. Za tydzień po Mszy św. harcerze będą zbierać przed naszą świątynią składkę dla 10-miesięcznej Poli Mateuszek, która cierpi na SMA – RDZENIOWY ZANIK MIĘŚNI Choroba wyniszcza i zabiera sprawność dziewczynce. Dziewczynkę czeka bardzo kosztowna terapia genowa, która zatrzymuje chorobę. Tych, którzy mogą i zechcą wspomóc, bardzo o to w imieniu rodziców prosimy.
   12. W przedsionku kościoła można zakupić prasę. Jest naszego parafialne pismo „Na Karmel”. Polecamy również „Niedzielę” oraz „Gościa Niedzielnego”.
   13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.