Niedziela Miłosierdzia – 23 IV 2022

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem możemy przez cały rok zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Natomiast chorzy mogą ten odpust zyskać poza kościołem.

2. W związku z przeżywanym dzisiaj świętem serdecznie zapraszamy na wspólne czuwanie w Godzinie Miłosierdzia. Dzisiaj od godz. 15.00 do godz.16.00 będziemy trwali przed Najświętszym Sakramentem i rozważali myśli św. s. Faustyny o Bożym Miłosierdziu. Będziemy modlić się śpiewając Koronkę, otrzymamy również indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

3. Serdecznie dziękujemy Karmelitańskiemu Ruchowi Ewangelizacyjno-Modlitewnemu oraz o. Andrzejowi Ruszale za przygotowanie czuwania przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

4. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszki na potrzeby Caritas.

5. Jutro swoje imieniny będzie obchodził o. Marek z naszej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Już dziś Ojcu Markowi życzymy, by Pan Bóg nieustannie kształtował jego serce według swego Serca.

6. We wtorek 26 kwietnia będziemy przeżywali uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

7. W środę po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie modlitwy przed obrazem św. Józefa. Również w środę spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w sobotę natomiast do Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii I Komunia św. o godz. 11.30. Prosimy, by w czasie tej Mszy pozostawić miejsce w kościele dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo prosimy o udział w pozostałych Mszach św.

10. Ze względu na I Komunię św. Msza św. z godz. 10.00 będzie sprawowana pół godziny wcześniej, a więc o 9.30.

11. W przyszłą niedzielę zmiany tajemnic Żywego Różańca wyjątkowo o godz. 9.00!

12. W przedsionku kościoła można nabyć nasze pismo parafialne „Na Karmel”., jest również „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszystkiego co piękne i dobre.