Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 IV 2022

1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Oktawę Wielkanocy – przedłużenie świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W tym tygodniu trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy św. kolejny dzień nowenny przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Z tego powodu nie będzie nabożeństwa do św. Józefa w środę i do Matki Bożej w sobotę.

3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Składka będzie przeznaczona na uczelnie katolickie.

4. W środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00, spowiedź w środę jak co dzień o 17.30.

5. Zapraszamy wraz ze wspólnotą KREM na czuwanie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.00. W czasie czuwania Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja, modlitwa tekstami św. Faustyny, modlitwa w ciszy i akt Zawierzenia Bożemu miłosierdziu. Zakończenie Eucharystią, która rozpocznie się o 23.00.

6. W samą Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na godz. 15.00, na „Godzinę Miłosierdzia”, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

7. W przedsionku kościoła można nabyć nasze pismo parafialne „Na Karmel”.

8. Życzymy błogosławionych Świąt, pełnego pokoju czasu wielkanocnego oraz doświadczenia spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszystkiego co piękne i dobre.