III Niedziela Zwykła – 23 I 2022

1. Dzisiejsza Niedziela Słowa Bożego przypomina nam, że Wiara rodzi się ze słuchania. Narodziny wiary to jest moment, w którym zaczynamy słyszeć Boga, który do nas mówi. Nie wystarczy przyjmować rozumem to, że Bóg istnieje. Wiara nie jest światopoglądem, ale wiara jest spotkaniem z Bogiem, który przemawia. Chrześcijaństwo zaczyna się od wrażliwości na Słowo, od odpowiedzi na Słowo. Brak odpowiedzi na Słowo też jest odpowiedzią, podobnie jak brak słuchania również jest odpowiedzią. Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania Słowa każdego dnia.

2. Do wtorku (Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła) trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitw w tej intencji.

3. W minioną środę rozpoczęliśmy nowennę dziewięciotygodniową przygotowującą nas do uroczystość św. Józefa. Zapraszamy w każdą środę na Mszę św. z kazaniem. W tym roku rozważamy nowe wezwania w litanii do św. Józefa. Po Mszy św. nabożeństwo. Więcej informacji na plakacie przy wejściu do kościoła oraz na naszej stronie.

4. Także w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie.

5. W piątek Msza św. wieczysta, po niej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.

6. We wtorek w rocznicę urodzin błogosławionego ks. Jana Balickiego odbędzie się w Muzeum Archidiecezjalnym wieczór poezji pt.: ,,Pamiętajmy o kapłanach” o godz. 16.30.

7. Katechezy przedmałżeńskie w lutym będą miały miejsce w parafii Archikatedralnej w Przemyślu, w poniedziałki, środy i piątki. Pierwsze spotkanie 31 stycznia o godz. 19.00.

8. W kruchcie do nabycia prasa katolicka: najnowszy numer naszego pisma parafialnego „Na Karmel”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

9. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.