II Niedziela Zwykła – 16 I 2022

1. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w nabożeństwie z modlitwą o jedność może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W duchu naszej tradycji karmelitańskiej rozpoczniemy w najbliższą środę nowennę dziewięciotygodniową przygotowującą nas do uroczystość św. Józefa. Od najbliższej środy 19 stycznia co środę zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o św. Józefie oraz na nabożeństwo do św. Józefa. Więcej informacji na plakacie przy wejściu do kościoła oraz na naszej stronie.

3. Także w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie.

4. W środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, którego relikwie znajdują się w przemyskiej katedrze.

5. W piątek Msza św. wieczysta, po niej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. W sobotę po Mszy nabożeństwo przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe w kwocie 2760 zł, które w tym roku w całości przeznaczymy na ogrzewanie świątyni. Bardzo nas cieszy, iż możemy Was gościć w ogrzewanym kościele.

8. Katechezy przedmałżeńskie w archikatedrze od 31 stycznia do 18 lutego, w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.

9. Polecamy czasopisma katolickie: nasz parafialny miesięcznik „Na Karmel”. Jest „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”, a w nim dodatek – płyta zawierająca „Biblię Audio”, a dokładnie Księgę Rodzaju i Księgę Wyjścia.

10. W piątek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o serdecznej modlitwie i o tym, by wyrazić wdzięczność osobom tak bardzo bliskim zarówno żyjącym, jak i zmarłym.

11. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.