XVI Niedziela Zwykła – 18 VII 2021

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nowennie przed Uroczystością Matki Bożej z góry Karmel oraz za udział w samej uroczystości. Bóg zapłać wszystkim, którzy ubogacili swym udziałem ten czas, wspólnotom parafialnym, panu organiście, s. Filomenie, p. Jerzemu, p. Stanisławie.

2. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Po Mszy św. tego dnia nabożeństwo do św. Józefa z przedstawieniem próśb pozostawionych na kartkach w skrzynce intencji znajdującej się przy ołtarzu św. Józefa.

3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej Mszy św. kierowców prosimy o ustawienie się przy samochodach, będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i pojazdów oraz zbiórka do puszki na zakup środków transportu dla misjonarzy. Również w przyszłą niedzielę imieniny o. proboszcza. Msza św. w jego intencji o godz. 10.00.

4. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej w dniach od 12 do 15 sierpnia 2021 roku.

  • Zapisy do 10 sierpnia na furcie klasztornej i w zakrystii. Można się zapisać również za pomocą maila, który podany jest na naszej stronie (przemyslkarmel@gmail.com).
  • Koszt 70 zł od osoby (w tym noclegi, ubezpieczenie, ksero śpiewnika i identyfikator).
  • Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce jedynie pod opieką dorosłych.
  • UWAGA! Ze względu na wymogi sanitarne, aby moc nocować w Kalwarii Pacławskiej wymagany jest certyfikat szczepienia lub test antycovidowy, aktualny w momencie wyjścia.

5. Rozpoczyna się XXI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato. Dzisiaj inauguracja festiwalu w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego o godz. 18.00. Wszystkie koncerty będą organizowane zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Więcej informacji na plakacie w przesionku.

6. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka: nasz parafialny biuletyn „Na Karmel” jak również „Głos Karmelu” w całości poświęcony Matce Bożej Szkaplerznej oraz kalendarz z wizerunkami św. Józefa na nowy rok.

7. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, zaś Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych podróży.