XV Niedziela Zwykła – 11 VII 2021

1. Serdecznie zapraszamy na nowennę przez Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Godzinki ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 17.30, o 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo z przedstawieniem próśb do Matki Bożej. Dzisiaj, w niedzielę godzinki o 16.30, Eucharystia i nabożeństwo o 17.00.

2. Zapraszamy również w piątek 16 lipca do wspólnego przeżycia Uroczystości Matki Bożej Z Góry Karmel. Jest to patronalne, najważniejsze wydarzenia w naszym zakonie. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie bp Stanisław Jamrozek. Po Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd nałożenia szkaplerza. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w piątkowej uroczystości mogą przyjąć szkaplerz każdego dnia po nabożeństwie nowennowym.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. za emigrantów.

4. Zapraszamy pary przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na kurs przedmałżeński, który będzie miał miejsce w naszej parafii w sierpniu. Więcej informacji na stronie parafialnej.

5. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej w dniach od 12 do 15 sierpnia 2021 roku. Zapisy do 10 sierpnia na furcie klasztornej. Można się zapisać również za pomocą maila, który podany jest na naszej stronie (przemyslkarmel@gmail.com). Koszt 70 zł od osoby (w tym noclegi, ubezpieczenie, ksero śpiewnika i identyfikator). Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce jedynie pod opieką dorosłych. UWAGA! Ze względu na wymogi sanitarne, aby móc nocować w Kalwarii Pacławskiej wymagany jest certyfikat szczepienia lub test antycovidowy, aktualny w momencie wyjścia.

6. Rozpoczyna się XXI Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato. Zapraszamy na koncerty. Program na plakatach. Na inaugurację festiwalu zapraszamy do sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Wszystkie koncerty będą organizowane zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

7. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka: nasz parafialny biuletyn „Na Karmel” oraz „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Serdecznie zachęcamy do lektury tygodników katolickich.

8. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, zaś Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych podróży.