II Niedziela Wlk. Postu – 13 III 2022

1. Bardzo prosimy: nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie i w pomocy poszkodowanym. Jest to ważny egzamin naszego chrześcijaństwa.

2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Drodze
Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

3. Serdecznie zapraszamy na szkołę modlitwy pt. „Smak Karmelu” na najbliższy wtorek, na godz. 18.00. Jest to cykl spotkań, prowadzonych przez o. Marcina Fizię z klasztoru w Czernej. Kluczowe elementy szkoły modlitwy to: poznanie Słowa Bożego, wprowadzenie w praktykę medytacji oraz odkrywanie duchowości karmelitańskiej. Jest to propozycja dla osób pragnących coraz świadomiej modlić się, czyli budować coraz głębszą relację z Bogiem.

4. W środę kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.

5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie. Adorację rozpoczyna się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

6. Droga Krzyżowa w intencji pokoju w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Droga krzyżowa misyjna we wtorek o godz. 17.15.

7. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa patrona naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy grupy parafialne. Mszy św. przewodniczył będzie o. Piotr Hensel, wiceprowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

8. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy za tydzień, czyli od 20 do 23 marca. Rekolekcje wygłosi ks. Krzysztof Kowal, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Sylwetkę ks. Krzysztofa przedstawiamy w naszym piśmie „Na Karmel”. Już dzisiaj zachęcamy do uczestniczenia w tym bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

9. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: najnowszy numer „Na Karmel”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.