III Niedziela Wlk. Postu – 20 III 2022

1. Bardzo prosimy o modlitwę o pokój na Ukrainie i o odpowiednią pomocy poszkodowanym.

2. Od dzisiaj do środy będziemy przeżywali Rekolekcje Wielkopostne, czas szczególnej łaski dla naszej parafii. Rekolekcje wygłosi ks. Krzysztof Kowal, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Sylwetkę ks. Krzysztofa przedstawiamy w naszym piśmie „Na Karmel”. Serdecznie zachęcamy każdego do udziału. Rekolekcje to czas przemiany, szczególny czas dla każdego, kto poważnie traktuje relację z Bogiem. Msza z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Składka w te dni będzie naszą formą wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście.

3. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Księdza Krzysztofa o godz. 16.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W środę Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.

5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie. Adorację rozpoczyna się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

6. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia. Tego dnia modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Tego dnia podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie Papież Franciszek poświeci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Pamiętajmy o tym wydarzeniu w modlitwie, szczególnie na różańcu.

8. Również w piątek w auli Wyższego Seminarium Duchownego o godz. 14.00 spotkanie z kard. Gerhardem Müllerem, byłym prefektem Kongregacji Nauki Wiary.

9. Droga Krzyżowa w intencji pokoju w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Droga krzyżowa misyjna we wtorek o godz. 17.15.

10. W sobotę wspomnienie Św. Dobrego Łotra, patrona Archidiecezji Przemyskiej.

11. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: „Na Karmel”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, za ofiary na ogrzewanie świątyni, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.