I Niedziela Wlk. Postu – 6 III 2022

1. Nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie. W Przemyślu jesteśmy na „pierwszej linii” kontaktu z ludźmi dotkniętymi tragedią. Na ile możemy starajmy się pomagać przyjeżdżającym do nas uchodźcom.

2. W minioną niedzielę i w środę popielcową do puszki zebraliśmy w sumie 6,300 zł. Ofiara została przekazana naszym współbraciom karmelitom bosym z Ukrainy. Za ofiarność wszystkim serdecznie dziękujemy.

3. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Drodze
Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z Gorzkich Żali jest przeznaczona na wystrój Bożego Grobu.

4. W środę kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.

5. W czwartek zapraszamy na miejską Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy katedrze i przejście na Wzgórze Trzech Krzyży. Zapraszamy liderów wspólnot do niesienia krzyża od XI do XII stacji.

6. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie. Adorację rozpoczyna się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. Droga Krzyżowa z intencją o pokój w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Droga krzyżowa misyjna we wtorek o godz. 17.15.

8. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali od III niedzieli Wielkiego Postu, czyli 20 do 23 marca. Rekolekcje wygłosi ks. Krzysztof Kowal, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Sylwetkę ks. Krzysztofa przedstawiamy w naszym piśmie „Na Karmel”. Już dzisiaj zachęcamy do uczestniczenia w rekolekcjach.

9. Katechezy przedmałżeńskie w marcu będą w parafii świętych Cyryla Metodego i Benedykta na Kazanowie w Przemyślu w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie w poniedziałek.

10. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: najnowszy numer „Na Karmel”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej, a przede wszystkim za Waszą dobroć i życzliwość. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.