ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej br. Nikodema, który przybył do nas ze wspólnoty w Czernej. Życzymy dobrego, błogosławionego czasu posługi w przemyskim Karmelu.
 2. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Dziś za pobożne odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź… można zyskać odpust zupełny. Jednocześnie przypominamy, że w przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
 3. Serdeczne Bóg zapłać wspólnocie KREM oraz o. Andrzejowi Ruszale za przygotowanie wczorajszego czuwania.
 4. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedzielę 16.30.
 5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 6. W środę od 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. W pozostałe dni spowiadamy od 17.30.
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, szczególny dzień modlitw za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 
 8. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 rocznica I Komunii św. W sobotę o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i ich rodzin.
 9. Ze względu na nabożeństwo majowe nie będzie w tym tygodniu nabożeństw: do św. Józefa, Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Szkaplerznej.
 10. Bractwo św. Józefa organizuje w dniach 15-16 czerwca pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W planie jest również sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz sanktuarium na Jasnej Górze. Orientacyjny koszt to 390 zł. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
 11. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: nasze pismo „Na Karmel” oraz „Głos Karmelu”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest również specjalne wydanie „Gościa” poświęcone świętym mamom. Serdecznie zachęcamy do lektury tygodników katolickich.
 12. W zakrystii jest do nabycia album „Tym żyjemy Beatyfikacja Rodziny Ulmów”. Cena 100 zł. Jest to cegiełka na budowę Centrum Dziedzictwa im. Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej.
 13. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.