Niedziela Trójcy Świętej

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół oddaje cześć Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj Dzień Matki; polecamy Panu Bogu wszystkie Mamy prosząc o potrzebne łaski
  i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.
 3. W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Msza św. o godz. 10.00 przeznaczona jest dla wiernych, którzy z powodu wieku lub stanu zdrowia nie mogą uczestniczyć w procesji miejskiej, by duchowo w niej uczestniczyli. 
 4. Boże Ciało Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala o godz. 9.00 w katedrze. Następnie ruszy procesja ulicami miasta do kościoła salezjanów. Pobożny udział w Mszy św. pod przewodnictwem naszego Pasterza i w procesji niech będzie naszym radosnym wyznaniem wiary. 
 5. W czasie oktawy Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentucodziennie od godz. 17.00. W środę od godz. 15.00. 
 6. Ks. Arcybiskup Adam Szal udziela dyspensy od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja. Osoby, które będą korzystać z dyspensy, zobowiązane są do złożenia ofiary na zakony klauzurowe lub na misje.
 7. Od 3 czerwca rozpoczyna się w parafii księży salezjanów kurs przedmałżeński. Katechezy będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19 00 w sali św. Jana Pawła II w Oratorium.
 8. W czwartek 6 czerwca zakończenie oktawy. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię na godz. 18.00, a po niej na procesję ulicami naszej parafii. Ołtarze będą usytuowane tradycyjnie przy przedszkolu Sióstr Służebniczek, przy klasztorze Sióstr Sercanek, przy klasztorze Sióstr Michalitek oraz przy furcie naszego klasztoru. Zapraszamy panów do niesienia baldachimu, ministrantów do służenia, dziewczynki do sypania kwiatków.
 9. W sobotę rozpoczyna się czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. 
 10. Ze względu na nabożeństwo majowe i czerwcowe nie będzie w tym tygodniu nabożeństw: do św. Józefa, Miłosierdzia Bożego i do Matki Bożej w sobotę.
 11. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer naszego pisma „Na Karmel” oraz „Głos Karmelu”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 12. W zakrystii są do nabycia albumy pt. „Tym żyjemy” w cenie 100 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na budowę i działalność Centrum Dziedzictwa im. Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej.
 13. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.