XXVIII Niedziela Zwykła – 11 X 2020

1. Dzisiaj przeżywamy dzień papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Po Mszy św. zbiórka do puszek stanowiąca pomoc dla zdolnej, ubogiej młodzieży.

2. 15 października prócz Uroczystości św. Teresy od Jezusa, patronki naszego kościoła będziemy świętować jubileusz 400-lecia fundacji kościoła i klasztoru. Różaniec tego dnia o godz. 17.00, Eucharystia o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie ks. bp Krzysztof Chudzio.

3. Do jubileuszu fundacji kościoła będziemy przygotowywać się poprzez specjalne Triduum (12,13,14 października), które poprowadzi o. Paweł Ferko, niegdyś przeor naszego klasztoru. Plan Triduum – każdego dnia:

17.15 – konferencja o. Pawła na temat historii naszej obecności w Przemyślu
18.00 – Eucharystia i różaniec

Szczegóły na plakacie w wejściu do kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

4. Od 14 do 16 października otwarta będzie krypta, w której spoczywają karmelici bosi posługujący niegdyś w tej świątyni. We wtorek będziemy obchodzić 10 rocznicę śmierci o. Eustachego, zaś czwartek 10 rocznicę śmierci o. Wojciecha.

5. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede modlitwą. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji s. Doroty, s. Bogusławy oraz pani Marii, czyli naszych katechetek, jak również nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty ze szkół w naszej parafii.

6. Za tydzień o godz. 10.00 Msza św. w intencji Polaków na emigracji, ich rodzin oraz za zmarłych na obczyźnie. Intencje można składać w zakrystii oraz na furcie.

7. W zakrystii i na furcie można składać kartki na listopadowe Zaduszki. Naszych bliskich zmarłych będziemy szczególnie polecać Bożemu Miłosierdziu podczas modlitwy różańcowej i wieczornej Eucharystii przez cały listopad.

8. W zakrystii do kupienia nowy numer „Głosu Karmelu” poświęcony św. Teresie od Dzieciątka Jezus, nowy „Gość Niedzielny”. Jest jeszcze najnowszy numer „Na Karmel”, a w nim wiele aktualnych informacji o życiu naszej parafii.

9. Wszystkim tu obecnym życzymy wiele Bożej łaski, pokoju w sercu.