XXVII Niedziela Zwykła – 4 X 2020

1. Miesiąc październik przeżywamy rozważając różaniec, który św. Jana Paweł II nazywał „Ewangelią opowiadaną przez Maryję”. Zapraszamy wszystkich na wspólne rozważanie tajemnic różańca codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.45.

2. W środę 07.10 – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, święto patronalne Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkie Róże naszej parafii na różaniec o 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy krótkie nabożeństwo przed ołtarzem Matki Bożej, w czasie którego nastąpi odnowienie przyrzeczeń. Po nich każda Róża otrzyma przywieziony z Rzymu i poświęcony przez papieża Franciszka różaniec. Cztery takie różańce przez następne miesiące będą peregrynowały w czterech Różach do kolejnych osób. Przekazanie różańców będzie miało miejsce każdorazowo w czasie zmian tajemnic. Jako pierwsze różaniec otrzymają Zelatorki poszczególnych Róż.

3.W najbliższą sobotę na zaproszenie Ks. Abpa Adama Szala będzie miała miejsce pielgrzymka Róż Różańcowych do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Zapraszamy Róże na godz. 9.00 do naszej świątyni, byśmy mogli razem, jako wspólnota wyruszyć do katedry. Więcej szczegółów na temat pielgrzymki na plakacie w gablocie.

4. W przyszłą niedzielę będziemy w Polsce przeżywać Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem: „Totus Tuus”. W tym dniu przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej kształcenie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

5. W zakrystii do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego’ oraz nasze parafialne pismo „Na Karmel”. Jest to numer przygotowujący nas do bardziej świadomego przeżycia jubileuszu 400-lecia fundacji naszego kościoła, który będzie miał miejsce już 15 października. W numerze znajduje się kronika historii naszej świątyni i klasztoru, ale także autoprezentacja poszczególnych ojców obecnie Wam posługujących.

6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego, pełnego Bożego pokoju tygodnia.