XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci z rodzicami na rodzinny piknik parafialny do naszego ogrodu. Piknik potrwa od 12.30 do około 15.00.
 2. Również dzisiaj o godz. 17.00 Ks. Abp Adam Szal będzie sprawował w naszej świątyni Eucharystię w intencji pomordowanych przez sowieckich agresorów. Przeżywamy 84. rocznicęnapaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka. Po Mszy św. zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych na góralską nutę. 
 3. Jutro, 18 września święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. 
 4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa z odczytaniem próśb pozostawionych w skrzynce przy ołtarzu. W piątek po Mszy wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, w sobotę do Matki Bożej Szkaplerznej.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. 
 6. Trwa remont w krypcie, w której pochowani są pracujący niegdyś w naszej świątyni zakonnicy. Bardzo dziękujemy panu Januszowi Hamryszczakowi za pomoc w sfinansowaniu i przeprowadzeniu remontu.
 7. Panu Łukaszowi Hamryszczakowi z Fundacji „Centrum Edukacji Baza” serdecznie dziękujemy za podjęcie się przygotowania pikniku parafialnego oraz wieczornego koncertu patriotycznego, za wielkie zaangażowanie w przygotowanie obu inicjatyw. Dziękujemy siostrom Michalitkom za pomoc przy organizacji pikniku, a także Pani Renacie Nowakowskiej, Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK za ogromną życzliwość i współpracę w przygotowaniu koncertu.
 8. We wtorek 26 września wyruszamy z pielgrzymką do Lisieux, do sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wyjazd punktualnie o 12.00 w południe z placu Rybiego. 29 września będzie sprawowana w bazylice w Lisieux Eucharystia w intencji parafian, przyjaciół oraz dobrodziejów naszej świątyni. Zapraszamy do duchowego udziału w pielgrzymce za pośrednictwem radia Fara, relacja z pielgrzymki codziennie o 21.30.
 9. Rodzice uczniów szóstych, siódmych i ósmych klas z naszej parafii, którzy podjęli decyzję o rozpoczęciu przygotowania do sakramentu bierzmowania, proszeni są o kontakt do końca września z duszpasterzem odpowiedzialnym za katechezę, o. Damianem. Pierwsze spotkanie dla wszystkich grup wiekowych odbędzie się w niedzielę 29 października o godzinie 16.00, a po nim wspólna Eucharystia o godzinie 17.00.
 10. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer naszego pisma „Na Karmel”, „Niedziel”, „Gość Niedzielny” oraz „Rycerzyk Niepokalanej” dla dzieci. Serdecznie zachęcamy do lektury.
 11. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.