XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Serdecznie zapraszamy na nowennę przez Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej, która rozpoczęła się w piątek 7 lipca. Codziennie o30 godzinki ku czci Matki Bożej, o 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo z przedstawieniem próśb do Matki Bożej. Dzisiaj godzinki o 16.30, Eucharystia i nabożeństwo o 17.00. W tym roku nauki głosi o. Damian Sochacki.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali najważniejszą uroczystość naszego zakonu – uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, potocznie nazywaną uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Serdecznie zapraszamy na godzinki na 16.30 oraz na Mszę św. odpustową o godz. 17.00. Przewodniczyć jej będzie abp Adam Szal. Po Mszy św. akt zawierzenia Matce Bożej, a po nim krótki koncert pieśni w wykonaniu Niny Nowak, pochodzącej z Przemyśla solistki Filharmonii Narodowej.
  • W najbliższy wtorek w Bazylice Archikatedralnej o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w 80. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej.
  • W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 130 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. W pozostałe dni spowiedź od 17.30.
  • Zapraszamy na trzy koncerty, jakie będą miały miejsce w naszej świątyni w ramach festiwalu „Salezjańskie lato”. Pierwszy odbędzie się w sobotę 15 Kolejne 17 i 27 lipca o godz. 19.30. Więcej informacji na stronie internetowej.
  • W dniach od 12 do 15 sierpnia odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy do 10 sierpnia na furcie klasztornej od poniedziałku do czwartku oraz w zakrystii po Mszy św. Koszt 100 zł od osoby (w tym noclegi, ubezpieczenie, ksero śpiewnika i plakietka). Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce jedynie pod opieką dorosłych.
  • Organizujemy wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. Wstępny orientacyjny koszt 50 zł. Informujemy, że jest to również pielgrzymka Róż Różańcowych. Zapisy w zakrystii jedynie do końca lipca.
  • Organizowana jest również pielgrzymka do Lisieux: „Śladami św. Teresy od Dzieciątka Jezus” w dniach od 26 września do 4 października. W programie min.: Sanktuarium Czarnej Madonny w Altotting, Lisieux i Alencon, czyli miejsca, w których żyła św. Teresa. W planach jest również wyspa św. Michała Archanioła. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii.
  • W przedsionku znajduje się prasa katolicka: „Na Karmel” oraz „Głos Karmelu”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  • Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego wypoczynku i wielu pięknych chwil w jedności z Chrystusem.