X Niedziela Zwykła

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz odpustu parafialnego. Szczególnie dziękujemy siostrom służebniczkom, sercankom i michalitkom, za przygotowanie ołtarzy, dzieciom, ich najbliższym, panu organiście, służbie liturgicznej, wszystkim wspólnotom parafialnym, s. Filomenie za dekoracje i kwiaty, p. Stasi za sprzątanie kościoła. Dziękujemy za udekorowanie mieszkań na trasie procesji, a co najważniejsze za obecność i dar wspólnej modlitwy.
  2. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dziś o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30.
  3. W środę od 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi
  4. W sobotę 15 czerwca serdecznie zapraszamy rodziców, dzieci, członków grup duszpasterskich oraz wszystkich chętnych parafian na piknik duszpasterski. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 14.00 Eucharystią dziękczynną za cały rok formacji przy Karmelu, następnie przejdziemy do ogrodu, aby wspólnie spędzić czas, dzieląc się radością, wspólną zabawą i słodkościami.
  5. Fundacja Karmelicka 1 oraz klasztor karmelitów bosych zapraszają na wystawę ikon pani Bożeny Piotrowskiej, zatytułowaną „Czuła”. Nazwa wystawy nawiązuje do charakterystycznego typu przedstawienia Maryi jako czułej i kochającej Matki swojego Syna. Wystawę będzie można oglądać 16 i 22 czerwca w podziemiach naszego klasztoru – wejście przez bramkę obok krzyża. Wstęp wolny. Szczegółu na plakacie i na stronie karmelicka1.pl.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. za emigrantów.
  7. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: „Na Karmel” oraz „Głos Karmelu”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny” ora książeczka ukazująca postać o. Makarego Demeskiego, którego jubileusz 400-lecia męczeństwa przeżywamy w tym roku.
  8. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego wypoczynku i wielu pięknych chwil w jedności z Chrystusem.