IX Niedziela Zwykła

  1. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w niedzielę o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30.
  2. W czasie oktawy Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentucodziennie od godz. 17.00. W środę od godz. 15.00. 
  3. W środę okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 18.00. W pozostałe dni spowiadamy od 17.30.
  4. W czwartek 6 czerwca zapraszamy na Eucharystię na godz. 18.00, a po niej na procesję ulicami naszej parafii. Ołtarze będą usytuowane tradycyjnie przy przedszkolu Sióstr Służebniczek, przy klasztorze Sióstr Sercanek, przy klasztorze Sióstr Michalitek oraz przy furcie naszego klasztoru. Po procesji poświęcenie wianków przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej.
  5. W piątek 7 czerwca przeżywali będziemy odpust parafialny, czas szczególnej łaski. Zapraszamy na Eucharystię na godz. 18.00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź od godz. 17.00.
  6. Pan organista Szymon Głowaty kończy dzisiaj posługę w naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, za serce wkładane w przygotowanie liturgii i za dobrą współpracę. Życzymy powodzenia na kolejnym etapie życia. Dziękujemy równie serdecznie panu Jerzemu Miśko, który bardzo ofiarnie posługiwał w zakrystii, w której zastąpił go br. Nikodem. Dziękujemy za to, że nadal możemy liczyć na Pana pomoc, ale przede wszystkim za lata, które trudno podsumować jednym zdaniem. W piątek w czasie odpustu będzie sprawowana Msza św. w intencji pana Szymona i pana Jerzego.
  7. Kochani, zapraszamy do wspólnego przeżycia roku jubileuszowego 400-lecia męczeńskiej śmierci o. Makarego Demeskiego, naszego współbrata, który oddał życie za mieszkańców Przemyśla, podejmując rokowania z wodzem tatarskim. Zapraszamy do zaopatrzenia się w książeczkę ukazującą postać o. Makarego. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na poświęcone mu sympozjum, które odbędzie się w najbliższy piątek 7 czerwca o godz. 11.30 w Archiwum Państwowym przy ul. Lelewela 4. Więcej informacji na stronie internetowej oraz na plakacie w przedsionku. Tam również znajdują się książeczki o o. Makarym.
  8. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer pisma „Na Karmel”, „Głos Karmelu”, „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Rycerzyk Niepokalanej” w cenie 6 zł.
  9. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.