Rekolekcje na Karmelu

W dniu wspomnienia Świętego Ojca Pio z Pietrelciny, 23 września br. o godz. 20.oo w kapicy klasztornej Ojców Karmelitów Bosych
w Przemyślu rozpoczęliśmy nasze wspólnotowe rekolekcje, które prowadził Ojciec Andrzej Ruszała OCD. Przedmiotem konferencji i rozważań był temat Walki duchowej.

Umiejscowieni w świecie i czasie pomiędzy zwycięstwem Chrystusa na Krzyżu, a czasem kiedy w pełni objawi się Jego zwycięstwo toczymy bój o przemianę naszego myślenia i odnawianie umysłu. To prawdziwa PASCHA, przejście od starego do nowego człowieka, droga, na której jak lew ryczący czyha szatan, kusi świat i obciąża ciało. Rozpoznanie przeciwnika i jego strategii pomaga w walce, a ufność pokładana w Jezusie prowadzi do zwycięstwa. Umocnieni słowem Ojca, obdzieleni z jego mądrości, otuleni ciepłem przekazu wracaliśmy do naszych rodzin, naszej pracy, do naszego świata by zwyciężać w Chrystusie.

Podczas rekolekcji przeżywaliśmy też uroczyste i bardzo ważne dla naszej Wspólnoty i Zakonu wydarzenia; w sobotę o godz. 16.30 Przyrzeczenia Definitywne na ręce Ojca Andrzeja złożyła nasza Siostra – Hanych Agata od Niepokalanego Serca Maryi z Góry Karmel. Mieliśmy także szczęście uczestniczyć w Jubileuszowej Mszy Świętej, z okazji 25-lecia Ślubów kilku Ojców, wśród których był też O. Karol Morawski – były Asystent naszej Wspólnoty. Koncelebrowana uroczyście Eucharystia, wraz z całym Zakonem Braci Bosych w Przemyślu oraz ludem, uwieńczyła zakończenie naszych corocznych rekolekcji. Pełni wdzięczności za przeżyty czas i dary Łaski Bożej – Siostry i Bracia Wspólnoty pw. Maryi, Matki Bożej Miłosierdzia w Rzeszowie.

Dorota Mularz-Kaźmieruk ocds