I Niedziela Adwentu – 29 XI 2020

1. Rozpoczynamy adwent, czas radosnego oczekiwanie na przyjście Jezusa.

2. W tym roku w czuwaniu adwentowym będzie nam towarzyszył niezwykły znak obecności Matki Bożej, figura Matki Bożej Uśmiechu, która przybyła do nas z Lisieux. Według świadectwa Małej Teresy z Lisieux modlitwa przed figurą Matki Bożej Uśmiechu przywróciła jej zdrowie i zakończyła długi czas przygnębienia i stanów lękowych, które trapiły świętą. Zapraszamy wszystkich, by w tym czasie naznaczonym różnymi niepokojami powierzyć się Maryi, której wstawiennictwo przywraca pokój serca.

3. Msze roratnie codziennie o godz. 18.00. Rozważania w czasie Mszy roratnich poprowadzi o. Andrzej Cekiera i ukaże w nich piękno życia małżeńskiego na przykładzie Świętych Małżonków – Rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Roraty dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

4. W poniedziałek Msza św. wieczorna sprawowana będzie w intencji naszych trzech ojców Andrzejów. Po Mszy możliwość poświęcenia wody, soli i oleju.

5. We wtorek, po wieczornej mszy św. zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją osobistą relację z Bogiem poprzez praktykę lectio divina podczas spotkania grupy biblijnej. W programie: półgodzinna adoracja, rozważanie i dzielenie się słowem Bożym. Spotkanie odbędzie się w kaplicy klasztornej, wejście przez zakrystię.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia udamy się z posługą do chorych.

7. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 9.30.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie w kościele młodzieży z klas siódmych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

9. W miniony piątek tablica jubileuszowa została uzupełniona o brakujące elementy wyrzeźbione w kamieniu – herb miasta Przemyśla i herb naszego Zakonu otoczone liśćmi laurowymi.

10. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas. Duża świeca w cenie 15 zł, mała w cenie 6 zł.

11. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy religijnej i czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

12. Wszystkim z serca życzymy błogosławionego adwentu, rodzinnej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.