IV Niedziela Adwentu – 20 XII 2020

1. Przeżywamy ostatnią, czwartą niedzielę adwentu, a więc czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

2. Serdecznie zapraszamy na roraty od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorek o godz. 17.00.

3. Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 7.00 do 10.00 oraz od 15.00 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na wigilię. W wigilię spowiadamy jedynie osoby przyjezdne, które z różnych powodów nie mogły tego uczynić wcześniej. W Święta Bożego Narodzenia nie będzie spowiedzi.

4. W środę przypada kolejna rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Adama Szala, a w czwartek dzień Jego imienin. Polecajmy w modlitwie osobę i posługę naszego Arcybiskupa.

5. W czwartek Wieczerza Wigilijna w naszych domach niech będzie przeżyciem głębokiej jedności, miłości i wiary. Rozpocznijmy lekturą z Ewangelii według św. Łukasza z drugiego rozdziału, wspólną modlitwą, a po dzieleniu się opłatkiem i wieczerzy chętnie zaśpiewajmy nasze piękne kolędy. Bardzo prosimy, aby na stole wigilijnym nie było alkoholu.

6. W Wigilię nie ma Mszy św. o godz. 18.00, jest jedynie Msza św. o godz. 7.00.

7. Na ołtarzach bocznych wyłożone są foldery z modlitwami przy wigilijnym stole. Prosimy zabrać je do domu.

8. W tym roku Pasterka wyjątkowo będzie sprawowana dwa razy: o godz. 22.00 oraz o 24.00.

9. W piątek 25.XII. Uroczystość Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 17.00. Uwaga! Nie ma tego dnia Mszy o godz. 7.00.

10. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. W sobotę 26.XII. święto św. Szczepana. Godziny Mszy św. jak w niedzielę.

12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny.

13. Serdecznie dziękujemy w imieniu p. Ani oraz s. Doroty za przygotowane upominki świąteczne dla osób bezdomnych, którymi na co dzień opiekuje się Towarzystwo Pomocy im. św. br. Alberta. Podziękowanie przesłał do nas prezes zarządu (przeczytać treść podziękowania).

14. Trwa w naszym kościele modlitwa różańcowa przy Matce Bożej Uśmiechu. Intencja jest konkretna, prosimy „o pokój w sercach w tych trudnych czasach”. Na różańcu modlimy się codziennie o godz. 20.00 do 23 grudnia włącznie. Zapraszamy do udziału. Różaniec jest transmitowany na naszym kanale na YouTube o nazwie „Przemyśl Karmel”, zatem można w nim uczestniczyć także online.

15. W zakrystii można nabyć opłatki, nie ma już świec wigilijnych. Jest także do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz naszego pisma „Na Karmel”.

16. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz głębokiego przygotowania serca do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.