V Niedziela Zwykła – 7 II 2021

1. Z radością informujemy, iż ks. Arcybiskup Adam Szal dekretem z dnia 4 lutego ustanowił 14 kościołów stacyjnych w związku z rokiem św. Józefa. Wśród ustanowionych kościołów stacyjnych znalazła się również nasza świątynia. Starajmy się w tym szczególnym czasie odkrywać duchowe piękno Opiekuna Pana Jezusa oraz pozyskiwać duchowe dary jakim są odpusty. Cały dekret znajduje się na naszej stronie internetowej.

2. Przypominamy jednocześnie, że „Rok św. Józefa” z darem specjalnych odpustów. Stolica Apostolska udziela łaski odpustu zupełnego za:
• półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej,
• udział w dniu skupienia, które zawiera rozważanie o św. Józefie,
• spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,
• odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,
• codzienne powierzenie działalności (pracy) opiece św. Józefa,
• modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy (bezrobotnych),
• odmówienie Litanii do św. Józefa lub Akatystu, lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,
• modlitwę do św. Józefa – w dniach: uroczystość św. Józefa (19 marca), wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (1 maja) i w święto Świętej Rodziny,
• odmówienie modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa przez osoby starsze i chore, które nie mogą wyjść z domu. Dotyczy to również osób umierających.

3. W środę kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Zarówno Msza jak i nabożeństwo transmitowane jest przez Radio Fara. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.

4. Także w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie.

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie grupy biblijnej.

6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w katedrze od 8 lutego przez okres trzech tygodni w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.

7. Dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej informuje, iż szkoła posiada jeszcze wolne miejsca w zawodach medycznych rozpoczynających naukę od 15 lutego bieżącego roku.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary na nowy rzutnik. Zarówno te indywidualne, jak i od grup parafialnych. W minionym tygodniu ofiarę złożyła III Róża Żywego Różańca.

9. W zakrystii do nabycia pismo parafialne „Na Karmel”, a w nim sporo treści związanych ze św. Józefem. Jest również „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

10. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.