VI Niedziela Zwykła – 14 II 2021

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 54 Tydzień Trzeźwości pod hasłem Trzeźwością pokonywać kryzys. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

2. Jutro, w poniedziałek 15 lutego spotkanie Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewnego (KREM). Msza św. w kościele o godz. 18.00, dalsza część spotkania w Sali rycerskiej.

3. We wtorek po Mszy św. spotkanie grupy biblijnej.

4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Post, który poprowadzi nas ku Wielkiej Nocy. Msze św. tego dnia o godz.: 7.00, 11.30 oraz o 18.00.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych (post jakościowy) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia; post ilościowy (czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia, dwa lekkie) obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60 – ego.

5. Także w środę kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Zarówno Msza jak i nabożeństwo transmitowane jest przez Radio Fara. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.

6. Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie.

7. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15.

8. W sobotę nabożeństwo szkaplerzne. Konferencja o godz. 16.45, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji emigrantów i ich rodzin. Intencje można składać w zakrystii oraz na mailem dostępnym na naszej stronie internetowej.

10. Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w Drodze
Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: „Na Karmel”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

12. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.