III Niedziela Wielkiego Postu – 7 III 2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad sobą, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem Słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, warto się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.00.

3. We wtorek o godz. 17.15 misyjna droga krzyżowa.

4. Również we wtorek po Mszy św. Spotkanie grupy biblijnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania słowa Bożego.

5. W środę kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. Msza św. wraz z nabożeństwem do św. Józefa o godz. 18.00. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie nowenny.

6. Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 i możliwość spowiedzi w tym czasie.

7. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15.

8. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Wspierajmy modlitwą Ojca świętego, a także owoce jego pielgrzymki do Iraku.

9. W przyszłą niedzielę 14 marca po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 7 przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

10. Na stoliku w przedsionku znajdują się skarbonki Caritas, które możemy wykorzystać do praktykowania jałmużny wielkopostnej. Skarbonki będziemy składać w kościele w Niedzielę Miłosierdzia. Można również zakupić w zakrystii świece paschalne caritas w cenie 8 zł. Wszystkie ofiary zostaną przekazane na cele Hospicjum i innych placówek prowadzonych przez Caritas naszej archidiecezji.

11. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się wystawa prac uczniów naszej szkoły – „jedenastki”. W dodatku do pisma „Na Karmel” zamieszczone zostały piękne modlitwy dzieci do św. Józefa.

12. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

13. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszystkiego co dobre.