1 Niedziela Adwentu – 28 XI 2021

1. Rozpoczynamy adwent, czas radosnego oczekiwanie na przyjście Jezusa.

2. Msze roratnie codziennie o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.

3. Wypominki w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30, dzisiaj o 16.30.

4. Jutro, 29 listopada po Mszy św. wieczornej modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie oraz poświęcenie z egzorcyzmem wody, soli i oleju.

5. We wtorek swoje imieniny będą obchodzili ojcowie Andrzej Ruszała i Andrzej Cekiera. Jednak Msza w ich intencji będzie sprawowana w środę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W środę adoracja od godz. 15.00 do Mszy wieczornej; w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa, w czasie którego przedstawimy św. Józefowi prośby pozostawione na kartkach.

7. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 9.30.

8. Podobnie jak w zeszłym roku, organizujemy pomoc dla osób bezdomnych oraz potrzebujących naszej parafii pod hasłem „Z serca do serca”. W przyszłym tygodniu przy ołtarzu Matki Bożej stanie choinka z zawieszonymi na niej kopertami, a w nich informacja czego dana osoba potrzebuje. Będą to proste rzeczy, często dla nas podstawowe, dla uboższych nieosiągalne. Pragniemy rozpogodzić codzienność bardziej potrzebujących jakimś mały darem z serca. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

9. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas.

10. W przedsionku kościoła można zakupić prasę. Jest już adwentowy numer naszego pisma „Na Karmel”. Polecamy również „Niedzielę” oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym znajduje się kalendarz na nowy rok.

11. Wszystkim z serca życzymy błogosławionego adwentu, rodzinnej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.