Niedziela Św. Rodziny – 26 XII 2021

1. Pamiętajmy dzisiaj szczególnie mocno w swoich modlitwach o naszych rodzinach, szczególnie o tych, które przeżywają jakiekolwiek trudności i zmagania. By to, co trudne nie rozbijało jedności, lecz je jeszcze bardziej scalało.

2. W poniedziałek 27 grudnia święto św. Jana apostoła i ewangelisty. We wtorek święto świętych Młodzianków, męczenników.

3. W piątek 31 grudnia nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30. Będziemy prosić Boże Dzieciątko o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na cały Nowy Rok. O godzinie 18.00 Msza św. imieninowa w intencji o. Sylwestra. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Pierwszy dzień nowego roku to tradycyjnie dzień modlitw o pokój na świecie.

5. Tego dnia w czasie Mszy św. o godz. 10.00 słowo do nas skieruje nasz generał, o. Miguel Marquez, który będzie gościł w naszym klasztorze. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W przyszłą niedzielę zamiana tajemnic żywego różańca o godz. 9.30.

7. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu świątyni do Świąt Bożego Narodzenia: panu Janowi Dzikowi oraz nadleśnictwu za ofiarowane choinki, pani Stasi oraz grupie parafian za świąteczne sprzątanie kościoła, s. Filomenie za przystrojenie kościoła, s. Dorocie oraz panu Zbyszkowi za wszelką pomoc przy budowie stajenki.

8. Od kilku dni w naszej zakrystii posługę pełni s. Barbara, służebniczka starowiejska. Życzy Siostrze, by dobrze się czuła w naszej pięknej świątyni i w służbie, której się podjęła.

9. W ostatni dzień roku, tj. w piątek, 31 grudnia 2021 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

10. Polecamy czasopisma katolickie. Jest najnowszy numer naszego miesięcznika „Na Karmel”. Jest także „Gość Niedzielny”, a w nim pierwsza płyta CD zawierająca Ewangelie z serii „Biblia Audio”. Co miesiąc będzie dołączona płyta z kolejnymi księgami Pisma św.

11. Życzymy wszystkim radosnego świętowania, nieco odpoczynku od codziennych zmagań, a nade wszystko Bożego pokoju płynącego z betlejemskiej stajenki.