II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 I 2022

1. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Mszy św. w czasie spotkania z naszym Ojcem Generałem. Szczególne podziękowania dla p. Czesława oraz naszego chóru.

2. W środę od godziny 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi. Po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa.

3. W tym roku w naszej parafii nie będzie tradycyjnej kolędy. Wszystkich zapraszamy serdecznie na naszą parafialną kolędę w świątyni, która będzie miała miejsce 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwaną Świętem Trzech Króli. Msze tego dnia jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. będziemy modlić się szczególnie w Waszej intencji oraz intencji Waszych rodzin. Prosimy, aby tego dnia przynieść do kościoła wodę w małych naczynkach. Po każdej Mszy pobłogosławimy wodę, by następnie każdy mógł nią poświęcić swoje mieszkania i domy. Poświęcimy również kredę i kadzidło. Kredą naznaczymy nasze drzwi napisem C+M+B 2022 oznaczającym, że Chrystus rzeczywiście pobłogosławił nasze mieszkanie.

4. W Uroczystość Trzech Króli odwiedzą nas Kolędnicy Misyjni. Po Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 będą uczestniczyć w naszym spotkaniu kolędowym. Po kolędzie będzie można złożyć do puszek ofiarę na pomoc dzieciom ze Środkowej Azji.

5. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie przy Dzieciątku. Kolędowanie poprowadzi Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno Modlitewny oraz Świecki Zakon Karmelitański.

6. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary kolędowe. W tym roku w całości przeznaczymy je na ogrzewanie świątyni. Od stycznia znacznie wzrosła opłata za gaz.

7. Organizatorzy zapraszają na Orszak Trzech Króli, w czwartek, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w Archikatedrze, pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala. Po Mszy św. orszak przejdzie pod szopkę w Rynku Starego Miasta, gdzie będzie wspólne kolędowanie.

8. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Pojawiła się wśród pań inicjatywa, by podjąć stałą adorację wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Mężczyźni w pierwsze soboty podjęli w Przemyślu wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Panie pragną podjąć w naszej świątyni w pierwsze piątki wynagrodzenie Sercu Jezusowemu. Zapraszamy panie na adorację, która rozpocznie się po Mszy wieczornej i będzie trwała do godz. 20.00.

9. W sobotę 8 stycznia spotkanie Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego. Zapraszamy zainteresowanych naszą duchowością.

10. Przyszłą niedzielą, Świętem Chrztu Pańskiego zakończymy okres Bożonarodzeniowy.

11. Polecamy czasopisma katolickie. Jest najnowszy numer naszego miesięcznika „Na Karmel”. Jest „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.