XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 IX 2022

  1. Nasi współbracia o. Karol Morawski oraz o. Norbert Majchrowski przeżywają jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. Dziękujemy Panu Bogu za dar ich powołania. Serdecznie życzymy Bożej łaski na dalszej drodze życia konsekrowanego.
  2. W poniedziałek zapraszamy na godz. 18.00 na spotkanie Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewnego. Po Mszy św. adoracja i modlitwa wstawiennicza. Na zakończenie poświęcenie z egzorcyzmem wody, soli i oleju.
  3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00 oraz możliwość spowiedzi w tym czasie. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
  4. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej w przedsionku naszej świątyni, będzie możliwość nabycia różanych świec, przygotowanych przez wspólnotę KREM. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na ogrzewanie kościoła.
  5. Różane świece będzie można poświęcić podczas “Deszczu Róż”, na który zapraszamy wraz ze wspólnotą KREM w piątek 30 września (początek o godz. 19:30 zakończenie około 22.30). Będziemy prosić o wstawiennictwo św. Teresę z Lisieux, która nazwała siebie „małą złodziejką”, obiecując, że będzie „wykradać” w Niebie potrzebne nam łaski. W programie modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, Eucharystia. Będą święcone róże – symbol otrzymanych łask oraz różane świece wykonane ręcznie, które będzie można nabyć przed czuwaniem. Podczas wieczoru tradycyjnie piszemy listy do Świętej Teresy. Przez rok przechowujemy je zaklejone w kopertach. W zawartych tam intencjach, modlą się Karmelitanki Bose i Wspólnota KREM. Po roku odsyłamy listy nadawcom. Prosimy o przyniesienie zaadresowanych kopert z naklejonymi znaczkami. Listy staramy się pisać na miejscu, jest to forma modlitwy prośby.
  6. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie różaniec o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30.
  7. Przypominamy, iż pielgrzymka różańcowa do Przysietnicy wyrusza w sobotę o godz. 7.00 z Placu Rybiego.
  8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę za tydzień o godz. 9.30.
  9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 3 października w parafii Trójcy Świętej. Katechezy będą głoszone przez trzy tygodnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00 w salce przy plebanii.
  10. W przedsionku kościoła znajduje się prasa katolicka. W „Niedzieli” głównym tematem są aniołowie. „Gość Niedzielny” sporo miejsca poświęca kryzysowi wiary, szczególnie młodych ludzi. Serdecznie zachęcamy do lektury.
  11. Naszym Parafianom, Przyjaciołom naszego kościoła oraz Gościom życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia.