II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

     1. Dzisiejsza niedziela, niedziela Ad Gentes jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół w krajach misyjnych. Po Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszki lub nabyć pamiątkę na kiermaszu misyjnym w przedsionku kościoła.
     2. Od dzisiaj do środy będziemy przeżywali Rekolekcje Wielkopostne, czas szczególnej łaski dla naszej parafii. Rekolekcje wygłosi o. Mirosław Gromadzki, posługujący obecnie w naszym klasztorze w Berdyczowie. Bardzo zachęcamy Was do udziału. Rekolekcje to czas przemiany, szczególny czas dla każdego, kto poważnie traktuje relację z Bogiem. Msza z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Składka w te dni będzie stanowić naszą formę wdzięczności oraz wspierać naszą wspólnotę zakonną na Ukrainie.
     3. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o. Mirosława o godz. 16.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
     4. W środę, w ostatni dzień rekolekcji będzie kolejny etap nowenny dziewięciośrodowej przed Uroczystością św. Józefa, na którą szczególnie serdecznie zapraszamy. O 17.30 godzinki, a po nich Msza św. z nabożeństwem do św. Józefa.
     5. Także w środę adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi od 15.00 do 17.30.
     6. Droga Krzyżowa z intencją o pokój w piątek: dla dzieci i ich rodzin o 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Droga krzyżowa misyjna we wtorek o godz. 17.15.
     7. W bocznej nawie znajduje się wystawa misyjna ukazująca posługę karmelitów bosych w Rwandzie i Burundi.
     8. Wspólnota Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewnego zaprasza 17 marca na nocną drogę krzyżową, która wyruszy z Karmelu na górę Kalwarię. Rozpoczęcie wędrówki Mszą św. o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.
     9. W przedsionku kościoła do nabycia pisma katolickie: najnowszy numer „Na Karmel”, a w nim min. o tym jak głębiej przeżyć wielki post. Jest też „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela” oraz „Rycerzyk Niepokalanej” dla dzieci.
     10. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia i owocnych rekolekcji.