Niedziela Miłosierdzia – 11 IV 2021

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem możemy przez cały rok zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Natomiast chorzy mogą ten odpust zyskać poza kościołem. Dzisiaj również rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia, pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

2. W związku z przeżywanym dzisiaj świętem serdecznie zapraszamy na wspólne czuwanie w godzinie miłosierdzia. Dzisiaj od godz. 15.00 do godz.16.00 będziemy trwali przed Najświętszym Sakramentem i rozważali myśli o Bożym Miłosierdziu. Będziemy modlić się śpiewając Koronkę, otrzymamy również indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

3. Skarbonki z jałmużną wielkopostną można składać na ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Ofiary w całości zostaną przeznaczone na działalność Caritas naszej archidiecezji, szczególnie na hospicjum.

4. W środę po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa o godz. Przy ołtarzu św. Józefa znajduje się skrzynka, do której można składać prośby. Będą one odczytywane w czasie modlitwy przed obrazem św. Józefa.

5. Również w środę spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. W tym czasie będzie też trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej 16 kwietnia w piątek po Mszy św. wieczornej.

7. Księża salezjanie poprosili, by przeczytać ogłoszenie następującej treści:
Szkoła salezjańska w Przemyślu zaprasza. Budujemy wspólnotę edukacyjno-wychowawczą w duchu rodzinnym, opartą na wartościach chrześcijańskich. Chętnych rodziców zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły”.

8. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia oraz doświadczenia spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszystkiego co piękne i dobre.