IV Niedziela Wielkanocna – 8 V 2022

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Jutro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin Biskupa Stanisława Jamrozka. Otoczmy solenizanta naszą modlitwą.

3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe, w niedzielę o 16.30, w dni powszednie o 17.30.

4. Ostatnie spotkanie szkoły modlitwy pt. „Smak Karmelu” na najbliższy wtorek, na godz. 18.00. Jest to cykl spotkań, prowadzonych przez o. Marcina Fizię z klasztoru w Czernej. Kluczowe elementy szkoły modlitwy to: poznanie Słowa Bożego, wprowadzenie w praktykę medytacji oraz odkrywanie duchowości karmelitańskiej. Jest to propozycja dla osób pragnących coraz świadomiej modlić się, czyli budować coraz głębszą relację z Bogiem. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę od 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź.

6. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 16.30 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk bpa Krzysztofa Chudzio. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji emigrantów.

8. Ze względu na nabożeństwo majowe nie będzie w tym tygodniu nabożeństwa do św. Józefa, Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Przemyskiej oraz Duszpasterstwo grup charyzmatycznych zapraszają do udziału w warsztatach dla małżonków pt.: „Kochajmy od nowa”. Warsztaty będą miały miejsce 14 maja, w sobotę w Domu Katolickim „Roma”. Prowadzić je będą znani terapeuci par małżeńskich Joanna i Norbert Dawidczykowie. W programie: modlitwa małżeńska, warsztaty i konferencje oraz Msza św., która będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 16.30. Szczegóły na plakacie w przedsionku.

10. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: najnowszy numer naszego pisma „Na Karmel”, nowy numer „Rycerzyka Niepokalanej w cenie 6 zł, „Głos Karmelu” oraz „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Serdecznie zachęcamy do lektury tygodników katolickich.

11. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.