ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Dziś za pobożne odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź… można zyskać odpust zupełny. Jednocześnie przypominamy, że w przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wspólnocie KREM oraz o. Andrzejowi Ruszale za przygotowanie wczorajszego czuwania.
 3. Wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, dziś o godz. 16.30, w poniedziałek, wtorek i środę o 17.30. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa.
 4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 5. W środę od 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. W pozostałe dni spowiadamy od 17.30.
 6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy modlić się szczególnie za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci i ich rodzin o godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłym tygodniu zmiana tajemnic Żywego Różańcao godz. 9.30.
 9. W środę 7 czerwca po Mszy św. wieczornej będziemy mogli wysłuchać w naszej świątyni świadectwa Raymonda Nadera z Libanu, założyciela wspólnoty Rodzina Świętego Szarbela, dyrektora chrześcijańskiej telewizji Télé Lumière w Libanie. Raymond od lat podróżuje po całym świecie, dając świadectwo swej wiary, ewangelizując i przekazując orędzia św. Szarbela. Po świadectwie będzie modlitwa za wstawiennictwem św. Szarbela.
 10. Katechezy przedmałżeńskie w parafii księży salezjanów rozpoczną się w poniedziałek 5 czerwca i będą odbywały się w poniedziałki, środy i piątki, o godz. 19.00 w salce św. Jana Pawła II.
 11. W przedsionku znajduje się prasa katolicka: „Na Karmel” oraz „Głos Karmelu”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Serdecznie zachęcamy do lektury pism katolickich.
 12. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.