Nowenna rozpoczęta!

W środę, 20 stycznia 2021 r., czyli na dziewięć tygodni przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, która przypada 19 marca, w naszej parafii rozpoczęła się nowenna ku czci Patrona Kościoła Świętego. Uroczystej Eucharystii o godz. 18:00 przewodniczył o. Krzysztof Górski OCD, nasz proboszcz.

W homilii o. Krzysztof zwrócił uwagę na postawę św. Józefa, która charakteryzuje się niezwykłą umiejętnością słuchania Bożego Słowa , przyjmowania Go i wcielania w życie. Czynił to chociaż nie było to po jego myśli i po ludzku nie rozumiał czego Bóg od niego chce. – Jeśli nawykniesz do słuchania Słowa to nie pogubisz się nawet w najbardziej dramatycznych momentach swojego życia. Żadna noc nie skończy się rozpaczą, jeśli tylko dasz się poprowadzić – powiedział kaznodzieja.

Po zakończeniu wieczornej Mszy świętej była celebrowana pierwsza modlitwa nowennowa, która od 20 stycznia br., będzie odbywać się przez dziewięć kolejnych śród. Msza święta i nabożeństwo do św. Józefa w kolejnych tygodniach będą transmitowane na antenie Radia FARA a także na naszym parafialnym kanale You Tube.

Zachęcamy do przesyłania swoich intencji na adres mailowy: przemyslkarmel@gmail.com

/tekst i foto na podstawie relacji Łukasza Sztolfa z radio Fara/